d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Farklılıklar ll- Türker Art

147 B izlenme  
19.07.2013
Farklılıklar ll
25 Haziran - 1 Ağustos 2013
Türker Art

Türker Art, güncel Türk resim sanatının ustaları ve yükselişte olan genç sanatçılarından oluşan "Farklılıklar" sergisinin ikinci serisine ev sahipliği yapıyor.
 
Resim ve özgün baskıların yer aldığı sergide, genel bir temaya bağlı kalmadan sanatçıların kendine özgü konu ve teknikleri ile yarattığı eserlere yer veriliyor.
 
"Farklılıklar II" sergisinde yer alan eserlerin çoğunluğu son dönem çalışmalardan oluşmakta. Figuratif, soyut figuratif, kent peyzajı ve soyut kompozisyonların göze çarptığı sergi; Burhan Doğançay, Devrim Erbil, Yiğit Yazıcı, Emre Tandırlı, Cansen Ercan, Serdar Akkılıç, Çağatay Odabaş, Arda Yalkın, Arya Karin Sofuoğlu, Aslı Vural, Aslı Oganer, İbrahim Tayfur ve Salim Başyiğit'in tuval, karışık teknik ve özgün baskı eserlerinden oluşuyor.
 
Yiğit Yazıcı
"Soyut Dişavurumcu" tarzın günümüzdeki önemli genç temsilcilerinden olan Yiğit  Yazıcı eserlerinde renkliliği bir sıfat olmaktan çıkarıp, bir gerçeklik olarak karşımıza çıkarıyor.
 
Arya Karin Sofuoğlu, çalışmalarında çevre kirliliği temasını işliyor. Aslında cezbeden, güzel gelen bir çok şeyin insanlığa zarar verdiğini anlatıyor eserlerinde.
Genelde kendini  bir maskenin altında resmederek, tüm bu zararlı şeylerden korunma içgüdüsünü tuvale aktarıyor.
 
Serdar Akkılıç
Günümüze ikinci nuh tufanını getiren Serdar Akkılıç, hayvan figürleri ve fantastik şekilde ele aldığı içe dönük kurgusu ile serinin son eserlerinden birini sergiliyor.
 
Emre Tandırlı eserlerinde, mega kent halini alan karmaşık ve yoğun İstanbul görünümlerini keyif veren bir manzaraya dönüştürüyor. Kent rutini içinde son derece aşina olduğumuz ve tamamıyla bize özgü olan bu kent imgesini zengin, canlı renklerle ve ince detaylarla tuvale aktarıyor.
 
Çağatay Odabaş
Çalışmalarını genelde yeni figürler yaratmak üzerine kuran Çağatay Odabaş, onları deforme ederek ve soyut kavramının ötesinde bir kurgulama ile tuvale yansıtıyor.
 
Aslı Vural mimari yaklaşımdan yola çıkarak metropol hayatının dinamizmini ve heyecanını grafiksel imgelerle ve renkçi anlayışla resmediyor.
 
"Farklılıklar II" Resim ve Özgün Baskı Sergisi 25 Haziran - 1 Ağustos 2013 tarihlerinde Türker Art'ta izlenebilir.

Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz