d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Fresh & Flesh / Lara Sayılgan

41 B izlenme  
3.12.2020

Moda ve portre fotoğrafçısı olan Lara Sayılgan’ ın ilk kişisel sergisi olan Fresh & Flesh 09 -21 Aralık 2009 tarihleri arasında GALERİ ARTİST ‘te ...

Dükkan Kasabın buzhanesinde gerçekleştirilen çekimlerde styling konsepti ve çalışması Melis Canatan ile Fahri Gündoğdu ya aittir.Melis Canatan ve Fahri Gündoğdu’nun yakından takip ettiği fetiş temaları fotoğrafçı Lara Sayilgan ile , moda çekimine uygulamak istedikleri bir ise dönüşmüş. İlk bakışta et teması başrolde gözükse de ; Kadin ve fetiş ilişkisi sanatçının bizi asil sürüklemek istediği maceradan oluşuyor. Renklerin aşırı kontrastlığı ve fotoğrafların gerçekliği bizi moda çekiminden çok ,fantezileri ; güzelliğinin ve zenginliğinin üstüne çıkan bir kadının dünyasına götürüyor.

Lara SAYILGAN
İstanbul'da doğdu. Washington, San Paolo ve Londra'da yaşadı. İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi, Opera Müzikal Bölümü'nde başladığı yüksek öğrenimini yarıda bırakarak Londra'da London College of Printing' de fotoğraf okuyarak tamamladı. Portre ve moda fotoğrafçılığı alanında asistanlıktan profesyonel fotoğraf sanatçılığına uzanan süreçten sonra , 2005 yılında kendi fotoğraf stüdyosu ''Studioplus'' ı kurdu. Kendi bünyesinde dört fotoğrafçıyla daha çalışan fotoğrafçı reklam, kampanya ve albüm kapaklarının yanı sıra ,sanatçı portreleri ve kavramsal fotoğraf çalışmalarıyla sanat çalışmalarına devam ediyor.

Devamı

Seçtiklerimiz