Genç,Yeni,Farklı 3 - CDA-Projects

13 B izlenme  
6.01.2021

GENÇ YENİ FARKLI – 3
Galeri Zilberman / CDA-Projects
22 Haziran – 21 Temmuz

Genç sanatçılar seçkisi Genç Yeni Farklı’nın üçüncüsü Mısır Apartmanı’ndaki CDA-Projects ve Galeri Zilberman’da açıldı.

CDA-Projects tarafından ülke genelinde yapılan açık çağrıyla duyurulan Genç Yeni Farklı, her sezonun son sergisi olarak düzenleniyor. Herhangi bir konu veya malzeme kısıtlamasının olmadığı seçki 35 yaş altındaki sanatçıların çalışmalarını kabul ediyor.

Başvuruların her yıl değişik ve bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildiği Genç Yeni Farklı-3’ün bu yılki seçimleri, Ferhat Özgür başkanlığında Toni Stooss, Pelin Tan ve Burçak Bingöl tarafından gerçekleştirildi.

Genç sanatçılara sağladığı görünürlüğün yanında, ayrıca galeri bu yıl bir ilk olarak, çalışması sergilenmeye değer bulunan sanatçılara eşit maddi olanak sağlamak amacıyla 500’er TL’lik bir teşvik desteği de yapıyor.

Ticari bir galeri tarafından açık çağrı yoluyla genç sanatçılara yönelik olarak düzenlenen tek sergi olma özelliği de taşıyan Genç Yeni Farklı-3’e yapılan 347 başvurudan 22’sinin çalışmaları sergilenecek.

Alpin Arda Bağcık, 
Aşkın Ercan, 
Ayşegül Karakaş, 
Aysel Alver,
Berkay Tuncay,
Damla Yılmaz,
Deniz Dökmeoğlu,
Engin Konuklu, 
Erdal İnci,
Esra Sağlık,
Eylül Ceren Ersöz,
Gülşah Bayraktar, Havva Altun,
Kıvılcım Güngörün,
Mustafa Kemal Yurttaş, 
Ömer Kaya,
Reysi Kamhi,
Sencer Aygün, 
Sercan Apaydın, 
Tuğba Saylam, 
Uygar Demoğlu,
Zeynep Beler’in çalışmalarından oluşan Genç Yeni Farklı-3 21 Temmuz tarihine kadar CDA-Projects ve Galeri Zilberman’da görülebilir.

Devamı

Seçtiklerimiz