Gri - Buğra Erol

20 B izlenme  
14.01.2021

Galeri/Miz, 2011-2012 sergi sezonuna, her yıl bir genç sanatçıyı sanat dünyasına kazandırma politikasının ilki ismi ile başlıyor: Buğra Erol.

Çevre aktivisti kimliği ile tanınan Erol’un sergide yer alan çalışmaları, çağdaş sanatın ve sanatçının dünya sorularına olan duyarlılıklarının birer kanıtı olarak değerlendirilebilir.

Genç sanatçı yapıtlarında ele aldığı meseleleri şöyle özetliyor: “Bu şehirden gitmek istemeseydim, bu şehri sevmek zorunda kalmazdım. Şehir kendimiz için özenle yarattığımız yaşam alanımız olsa da, benim tek hakimiyet alanım olmak zorunda değil. Ben dünyanın kalan kısmını herkes kadar merak ediyorum ve beton blokların arasından bakıp, mekân ve aidiyet kavramını doğa ile kurduğumuz ya da kuramadığımız ilişki üzerinden sorguluyorum. Önce gitmek, şu an bulunduğum yere dışarıdan bakabilmek istiyorum. Gidemedikçe de olduğum yeri sevmek zorunda kalıyorum.”


Gri sergisi Teşvikiye Galeri/Miz’de 18 Şubat 2012 tarihine kadar devam edecek.

Buğra Erol: 1986 doğumlu Buğra Erol İstanbul'da yaşıyor. Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölümü son sınıf öğrencisidir. Çevre aktivisti olarak bir çok eyleme katıldı. Resim dışında fotoğraf ve video gibi farklı disiplinler üzerine çalışıyor. İlk sergisi ''Deneme II: Patolojik Arzular'' 13 Eylül - 1 Ekim 2011 tarihleri arasında kurucularından birisi olduğu sanatçı topluluğu Proje300 adına gerçekleşti.

Galeri/Miz
Ahmet Fetgari Sok. No:28 A Teşvikiye - İstanbul
www.galerimiz.com

Devamı

Seçtiklerimiz