Güneş Özmen/Devinim-Şevket Arık/Av Sahası-Armaggan Art&Design Gallery

152 B izlenme  
7.11.2020
Güneş Özmen/Devinim-Şevket Arık/Av Sahası
9 Nisan - 7 Haziran 2014
Armaggan Art&Design Gallery

 
Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Art & Design Gallery iki yılı geride bırakarak, 09 Nisan – 07 Haziran tarihleri arasında ilk solo sergilerine ev sahipliği yapıyor.
Açıldığı ilk yıl 73 sanatçı ve iki yılda, 20 bin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan ARMAGGAN Art & Design Gallery ilk solo sergisinde; Güneş Özmen’in ve Şevket Arık’ın, hem karakterlerini oluşturan geçmiş eserleri, hem de sergiye özel hazırladıkları ve bilinen tarzlarının dışına çıktıkları özel seçkiler yer alıyor.
Çalışmalarında yoğun renk kullanımıyla dikkat çeken Güneş Özmen, soyutlanmış peyzaj görüntülerinin içinde yer alan insan figürleri ve farklı baskı teknikleriyle soyutlamayı ön plana çıkarıyor. Dönüşüm-doğa-insan kavramları üzerinde yoğunlaşan sanatçı, “Devinim” ismini verdiği sergisi ile ARMAGGAN Art &Design Gallery’de yerini alıyor.
Doğanın karakteri, insanın doğadan kopuşu kavramlarıyla; doğa, yaratılış, hayvan figürleri ve evrim imgeleri üzerine çalışmalar yapan Şevket Arık, “Av Sahası” isimli sergisiyle yer alıyor. Av ve Avlak kelimelerinin şekillendirilmesiyle oluşan eser; metropol yaşamının üzerimizdeki etkilerinden, kimlik arayışlarına ve giderek vahşi bir canlıya dönüşmemize dikkat çekiyor.
Güneş Özmen ve Şevket Arık’ın solo sergileri, ARMAGGAN Art & Design Gallery’de yaratılan iki ayrı salonda, özel bir mimari çalışmayla sergilenecek.
Sergi, 09 Nisan – 07 Haziran tarihleri arasında ziyaret edilebilir.
Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin