d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Maddenin Halleri lV | Armaggan Art & Design Gallery

97 B izlenme  
4.11.2020

Maddenin Halleri IV
27 Eylül – 4 Aralık 2016
Armaggan Art & Design Gallery

 

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Art & Design Gallery’nin, “Maddenin Halleri 4 (Sanat ve Tasarım Sergisi)  “sergisi  10 Karaköy A Morgans Original’de açıldı.

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek, yeni ve yaratıcı fikirleri sanatseverlere yansıtmak amacıyla çalışmalarını sürdüren ARMAGGAN Art & Design Gallery, keşfettiği ve desteklediği sanatçıların etkileyici eserlerini #SanatBurada mottosuyla İstanbul’un en gözde mekânlarına taşımaya devam ediyor. 

ARMAGGAN Art & Design Gallery’nin her yıl merakla beklenen “Maddenin Halleri 4” adlı Sanat ve Tasarım sergisi, 27 Eylül’de ilk defa farklı bir mekanda dünyaya butik otel anlayışını getiren otel zinci Morgans Hotel Group’un en yeni oteli 10 Karaköy A Morgans Original’de sanatseverlerle buluştu.  

Aysun Bozuklu, İrem Çamlıca, Neşe Çoğal, Meral Değer gibi ARMAGGAN Art & Design Gallery sanatçılarının yanı sıra Cem Lokmanhekim, Ayşe Deniz Yeğin, Kunter Şekercioğlu, Melis Alphan, Melis Ağazat, Selda Okutan, Studio RadBad ve Giray Sepin gibi ilk defa katılan tasarımcı ve sanatçıların katıldığı sergide; sanat eserinin ve ürünün en önemli yapıtaşı olan “ilham ve yaratıcılık” ele alınıyor. Sergide, farklı disiplinler, malzemeler ve bakış açıları ortak bir amaç için bir araya geliyor.

Daha önce birbirini hiç tanımayan ya da birlikte bir ‘çalışma’ya imza atmamış bir sanatçı ve bir tasarımcının birlikte bir “şey” üretmesi için eşleştirilmesi seklinde kurgulanan sergide sanatçı ve tasarımcıların üretecekleri ‘ortak eser/ürün’ de sınırlama yapılmıyor, tamamen serbest bırakılıyorlar. Deneysel bir şekilde ilerleyen ve deneyimi ön plana alan sergi sürecinde son aşamalara dek sanatçı ve tasarımcının birlikte nasıl bir projeye imza atacağı bilinmiyor. 

Sergide; farklı malzemeleri kullanan, teknikleri ayrı fakat sanat görüşlerinde kesişimler olan sanatçı ve tasarımcıların oluşturduğu 15 grubun üretimlerinin yanı sıra 7 bireysel proje de yer alıyor. Tasarımcıların, üretim konusundaki hakimiyetlerini sanatçıların güzellik anlayışıyla birleştirerek 3 ayda hazırladığı eser ve ürünler,  10 Karaköy A Morgans Original’de bir araya geliyor.

Sergi küratörü ve galeri yöneticisi Şanel Şan Sevinç sergi konusunda, “Maddenin Halleri sergimizi bu yıl 4.kez düzenliyoruz ve ilk kez farklı bir mekana taşınıyoruz. Sanata değer veren bir grup ve farklı otelcilik anlayışı ile 10Karaköy A Morgans Original ile bu işbirliğini gerçekleştirmekten büyük keyif alıyoruz. 3 kimliği üzerinde taşıyan mimarisi ile de dikkat çeken bina, öncelikle Balıklı Rum Hastanesi’ne sonrasında Balıklı Han’a ve şimdi de bir oteli kimliğine yazdırmış. Bu katmanlı yapı içinde katmanlı yapısı ile Maddenin Halleri sergisi uyum yakaladı.  Sanatçı ve tasarımcıları yaratıcı olma ortak paydasında birleştirerek özgür bıraktığımız sergimizde, sınırları eritmeyi ve özgün fikirleri görmeyi hedefliyoruz ” diye belirtti.

“Maddenin Halleri 4”  Sergisi  04 Aralık 2016 tarihine kadar 10 Karaköy A Morgans Original’de  izlenebilecek. 

 

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz