Hakan Özer | Kırk Dakika | Büyükdere35 Kültür Sanat Platformu

88 B izlenme  
3.11.2020

Hakan Özer

Kırk Dakika

14 Mart - 21 Nisan 2018

Büyükdere35 Kültür Sanat Platformu

Büyükdere35 Kültür Sanat Platformu Hakan Özer’in “kırk dakika” adlı kişisel sergisine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyar. Kent ve peyzajı odağına alan son dönem eserlerinden oluşan sergi 14 Mart - 21 Nisan 2018 tarihleri arasında görülebilir. 

Çok hızlı bir şekilde değişen çevre ve şehir yapısının getirdiği yabancılaşmayı “eski bir dost” olarak değerlendiren Özer, bizleri her gün geçtiğimiz ama görmediğimiz yollara, inşaat alanlarına, dolup taşan otoparklara, zamansız mekanlara götürüyor. Birbirinden bağımsız gibi görünen yapıtlar Özer’in kişisel bir bağlam üzerinden yaptığı seçimlere dayanıyor. Yalnızlık, kayıplar, toplumsal kompleksler, kaçıp gitme arzusu gibi duygu ve durumların somut izdüşümlerini yapıtlarında minimalist bir çizgide, “az işçilik ama yoğun emek” ile anlatıyor. 

Hakan Özer “kırk dakika” adlı sergide izleyicileri kendi sorgulamaları üzerinden çevresel değişimleri ve duygu durumlarını fark etmeye davet ediyor. Sergi Büyükdere35 Kültür Sanat Platformu’nda 21 Nisan 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilir. 

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin