d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

İçten Dışa | Pom Art & Design Levent Galeri

138 B izlenme  
2.08.2021

İçten Dışa

1 haziran - 29 Eylül 2021

POM ART & DESIGN LEVENT GALERİ

Mimar Gizem Büyüktürkoğlu'nun kurucusu olduğu, Yasemin Semercioğlu’nun küratörlüğünü yaptığı POM ART & DESIGN Galeride “İçten Dışa” Karma Sergisi açıldı, 29 Eylül 2021 tarihine kadar devam edecek olan sergi, farklı disiplinlerden sanatçı ve tasarımcıların yaratımlarını bir araya getirerek sanat ve tasarım severlerin beğenisine sunuyor.

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci her birimizde stres, kaygı ve endişeye sebep olurken, sosyalleşmeye, sarılmaya hasret kaldık. En içe dönük halimize tanık olduk. Kimimiz depresiftik, kimimiz üretken. Sürekli sorgular olduk. Dünya bize neyi anlatmak istiyor? Yoksa ektiklerimizi mi biçiyorduk?

Dünya, içten dışa doğru çalışır. Her çözüm, her iyileşme, içten gelir. Gerçek dediğimiz dünya bunu takip eder. Bu yüzden dünyamızı değiştirme gücümüz var. Muhtemel bir yakın gelecekte, robotlar ve akıllı makineler düşünme, hatta gülme becerisine sahip olabilecekler, ancak hiçbir zaman düşleyemeyecekler. Tüm etkinlikler içinde en insani boyutta olan eylemdir düşlemek. İnsanın iç özüne düşmektir düş... İnsana has, eşsiz ve belirleyici özelliğimiz “düşünmek” değil “düşlemek”tir. Vermek, kendinden vermek demektir. Neysek onu veririz. Bildik ki içeride başlar her şey... Kendimizi gözlemlemek, kendimizi düzeltmektir. Mükemmel ya da korkunç bir dünyanın her haliyle gerçek olabilmesi için önceden hayal edilmiş olması gerekir. Öyleyse biz de yeniden hayal ettik.

Belki de bulunmaz bir fırsattı tek başınalığımız. Şimdi içeride bulduklarımızı dışa vurma vakti!

Sergide yer alan 12 tasarımcı ve sanatçı içeride bulduklarını bizlere yansıtıyorlar. Bu bir kucaklaşma, sarılma, buluşma... Aynı zamanda sanatın tasarıma evrilmesi, tasarımın da sanata...

Sergide Yer Alan Sanatçı ve Tasarımcılar:

Arzu Kaprol, Alev Araslı, Canto 21, Ekin Varon, Esat Fişek, Gülfem Kessler, Harun Antakyalı, Hilal Polat, Maria Kılıçlıoğlu Baraz, Sevgi Karay, Tayfun Mumcu ve Tina Varon.

POM Art & Design Hakkında :

Sanat ve tasarımın iç içe geçtiği bir platform yaratma hayaliyle Pom Art & Design, yeniliklere bırakılan açık kapılarla farklı disiplinlerden gelmiş tasarımcı ve sanatçılar tarafından sınırlı sayıda üretilmiş eşsiz eserleri ve kullanılabilir sanat objelerini kapsamaktadır.

Galerinin kapalı alanında aynı anda maksimum 12 ziyaretçi bulunabileceğinden ziyaret saatleri için randevu talebinde bulunulmasını rica ederiz.

Tüm sorularınız ve rezervasyon için:

Yasemin Bakır 0539 681 16 00

info@pomartdesign.com yasemin@pomstore.net

Devamı

Seçtiklerimiz