d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

İmgenin İdeolojisi-ALAN İstanbul

93 B izlenme  
3.09.2013
İmgenin İdeolojisi
18 Haziran – 28 Eylül 2013 
ALAN İstanbul
 
Türkiye’nin çağdaş sanatta yüksek görsel estetik çalışmaları ile öne çıkan 6 sanatçısı Efe Korkut Kurt küratörlüğünde bir araya geliyor. Sergi çağdaş sanatın en önemli tartışma alanlarından olan “imge” ve imgenin günlük hayatımızdaki artan gücü ve etkisi, yine çağdaş sanatın enstrümanları tarafından üretimi ve yeniden üretimi meselesi etrafında şekilleniyor. Gündelik hayatı ele geçiren tüketim merkezli ekonomi, popüler kültürün hızla parlayıp sönen kodları sanat tarafından ele geçirilerek dolaşıma sokuluyor. Bu ideolojiden arınmış görünen görsellik tam da ideolojinin yeniden üretildiği bir içerik oluşturuyor.
 
Sanatçılar Ardan Özmenoğlu, Ayline Olukman, Bahar Oganer, Halil Vurucuoğlu, İrfan Önürmen ve Murat Pulat’ın çalışmaları derinden kendi aralarında kurdukları temas ile bu ideolojik içerik daha açık okunabilecek. ALAN İstanbul Ana Sergi Mekanı’nda izleyiciye son dönemin en etkili görsel dilini üreten 6 sanatçıya ait çalışmaların bir arada algılama fırsatı sunulacak.
 
18 Haziran 2013 ile 28 Eylül 2013 tarihleri arasında izlenebilecek sergi ile eş zamanlı olarak ALAN İstanbul Proje Odası’nda İsmail Eyler’in “Cubicles” isimli video enstalasyonu görülebilir.

Sanatçılar:
Ardan Özmenoğlu, 
Ayline Olukman, 
Bahar Oganer, 
Halil Vurucuoğlu, 
İrfan Önürmen, 
Murat Pulat
 
Küratör: Efe Korkut Kurt 
 
Müzik: Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz