728x90.jpg

Luigi Ballarin-Açıl Susam Açıl-Beyoğlu Sanat Galerisi

72.990 izlendi
Luigi Ballarin
‘Açıl Susam Açıl’
Beyoğlu Sanat Galerisi
3 Temmuz – 13 Temmuz 2013

İtalyan Ressam Luigi Ballarin’in  ‘Açıl Susam Açıl’ resim sergisi, İstanbul İtalyan Kültür Merkezi himayesinde, Beyoğlu Belediyesi işbirliğiyle , Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde . Küratörlüğünü Beste Gürsu’nun yaptığı 30’u aşkın tablonun yer aldığı sergi’de Arap dünyası ve İslamiyeti konu alan tablolar yer almaktadır. Yıllardır İslam dinine ve doğuya olan ilgisini tuvallere döken sanatçı İtalya’da ve yurtdışında kişisel ve karma sergilere katılmıştır. Aslen Venedikli olan sanatçı yaşamını Venedik ve Roma arasında sürdürmektedir.

Kozmopolit bir Venedikli, Doğu’ya aşık bir ressam.
Luigi Ballarin, yoğun ve unutulmaz renklere ve atmosfere, gözalıcı bir parlaklığa sahip mekanları ve çevreyi değiştirmeden aslına sadık kalarak gelenekçi bir şekilde resmetmektedir. Bu kendine özgü tarzıyla bizi Arap dünyasının tartışılmayan cazibeye sahip uçsuz bucaksız mekanlarına götürüyor.

.... İnsan ve mekan, bir kültürün değerleri,  yaşanmış deneyimlerin hafızası, bize sıradanlıktan uzak, izleyicide derin şiirsel bir etki bırakan, bir mesajın anlamını sunuyor. Luigi Ballarin; vizyon ve gerçeklik, geçicilik ve bellek arasında estetik bir vizyonla yeniden açılan resmin ışığında derin bir şekilde yaşanan bir medeniyetin ritim ve hislerini her dokunuşuyla topluyor.

Müzik: Müzikotek


BENZER VİDEOLAR

ART BLOG