Maddenin Halleri 2 - Armaggan Art & Design Gallery

123 B izlenme  
10.11.2020
Maddenin Halleri 2
22 Ocak - 27 Mart 2014
Armaggan Art & Design Gallery


Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Art & Design Gallery yeni yılı 22 Ocak – 27 Mart 2014 tarihleri arasında açtığı Maddenin Halleri 2 sergisiyle karşılıyor.
2012 yılında ilki düzenlenen ve büyük ilgi gören Maddenin Halleri bu yıl yine sanatçı ve tasarımcıları ‘birlikte çalışma, üretme ve disiplinlerarası bakış’ başlıkları altında bir araya getiriyor. Sanatçı ve tasarımcıların birlikte çalışarak yarattıkları eserler ve ürünler üç aydan fazla sürede oluştu. 
Farklı disiplinlerin iş birliği içinde çalışmasını merkeze alan sergide; deri, ahşap, gümüş, mermer, bakır, kağıt ve tekstil gibi pek çok malzeme projeyi zenginleştiriyor.
Galerinin koordinatörü ve sergi küratörü Şanel Şan: Maddenin Halleri 2 sergisinin çıkış noktası ile ilgili olarak; ''Bir tasarım ve üretim markası olan ARMAGGAN’ın bünyesindeki galeride sergilenen eserler, tıpkı markanın özel tasarlanan ürünleri gibi, sanatçılar tarafından sergi için özel olarak üretildi'' diyor.
Sergide; farklı malzemeleri kullanan, teknikleri ayrı fakat sanat görüşleri paralel olan 50'den fazla sanatçı ve tasarımcının, 24 grup ve 7 bireysel çalışma sonucu ürettiği eserler yer alıyor. Tasarımcıların, üretim konusundaki hakimiyetlerini sanatçıların estetik anlayışıyla birleştirerek özel olarak hazırladığı eser ve ürünler, ARMAGGAN Art&Design Gallery’de bir araya geliyor.
Maddenin Halleri 2 sergisi 27 Mart 2014 tarihine kadar ARMAGGAN Art  & Design Gallery’de izlenebilir.  
Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin