Marco Veronese | Jean - Luc Cornec | Gama Art Gallery

95 B izlenme  
7.11.2020

Marco Veronese  'Aşk'

Gama Art Gallery


Gama Art Gallery’de, Pınar Akalın küratörlüğünde sanaçı Marco Veronese  'Aşk' isimli sergi sanatseverlerle buluştu.

Dünyayı içinde taşıyan çok yönlü sanatçı, önceleri renkli düşünce duygularını şiire aktaran şair, sonra felsefeden öte filozofi değer taşıyan yazılara aktaran yazar, anı yakalamaya adamış foto ustası olarak fotoğraf sanatcısı, şimdide fırçasından tuvaline aktardığı muhteşem yapıtlarına  aşk öyküsüne davet ediyor.

Aynı zamanda Heykeltıraş, perfornans sanatcısı, düşünür olan sanatcı yazıları ile  sizi derin bir hatıranın içine sürüklüyor.

Ana tema olarak, kadın - erkek kutsal beraberliği yelpazesinden beslenen, gizem ilham eden, her insanın en önemli ihtiyacı olan sevgi-aşk sorgulamanızı içinizden yapıyorsunuz.


...


Jean-Luc Cornec
'Elips'
Gama Art Gallery

Gama Galeri, Fransız sanatçı Jean- Luc Cornec ile Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nin içinde sanatseverlerle buluşuyor. 9 Kasım, Pazar günü açılacak olan sergi 6 ay boyunca izlenimde kalacak.
Jean-Luc Cornec, Fransız bir sanatçı, Türkiyedeki sanatseverler onu geçen sene Contemporary İstanbul fuarında da Gama Galeri tarafından sergilenen eski telofon cihazı , ahizesi ve kordonlarından yapılmış sevimli koyunları ile hatırlayacaklardır. Halen Almanya'nın Frankfurt şehrindeki kommunikasyon müzesinde de bulunan bu şakacı ve işlemsel özelliğiyle ilgi çeken koyun sürüsü enstallasyonu, dünyada Jean Luc Cornec'in trademark'ı haline gelmiş.
Zorlu PSM ile ilgili projesi kapsamında, sanatçının iki büyük işi sergilenecek. Bu sanat eserlerinin aslında sinema ve yıldızlarla ilgili olması, bu sene 100.cü yılı kutlanan Türk sineması için de güzel bir tesadüf.

Devamı

Seçtiklerimiz