d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Mustafa Ata | Yazı-Beden | Versus Art Project / Karşı Sanat

104 B izlenme  
6.11.2020
Mustafa Ata
Yazı-Beden
8 Mayıs - 6  Haziran 2015
Versus Art Project / Karşı Sanat
 
 
Versus Art Project 8 – 6 Haziran tarihleri arasında sanatçı Mustafa Ata’nın “Yazı-Bedenler’i’’ resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Versus Art Project’de ‘Karşı Sanat Çalışmaları’ katkılarıyla gerçekleşecek sergide Ata’nın büyük boyutlu yağlı boya tuvalleri yanında ilk defa ‘Kolajlar’ serisi de sanatseverlerle buluşacak
İstanbul Beyoğlu’nda Gazeteci Erol Dernek Sokak’ta bulunan Versus Art Project, sanatçı Mustafa Ata’nın “Yazı-Bedenler’i’’ isimli resim sergisiyle Türkiye’nin önemli sanatçılarından birini daha sanatseverle buluşturuyor.
8 – 6 Haziran tarihleri arasında Beyoğlu Versus Art Project’de izlenebilecek son çalışmalarında Mustafa Ata, kaligrafikleşmiş ‘Işık-Bedenler’i ve onların tek renkli uzam üzerine bıraktığı izlerini görme imkanı sunuyor.
“Varlık yalnızca sonsuzluk içinde değil, toplumsal olanın içinde de sorgulanır’’
Mustafa Ata, büyük boyutlu yağlı boya tuvallerin yanında, ilk defa izleyiciyle buluşacak olan ‘Kolajlar’ serisiyle, aynı bedenselliğin; varlığın yalnızca sonsuzluk içinde değil, toplumsal olanın içinden de sorgulandığı çok yönlü bir deneysellik yaşatıyor. Çalışmalarında, uzun zamandır biçimin sadeleşmeye doğru yol aldığı bir değişimin içinde olan sanatçı, bugün yaptığı kolajlarla ve son dönem eserleriyle Versus Art Project ve ‘Karşı Sanat Çalışmaları’ işbirliğiyle hazırlanan sergide yeniden izleyicisiyle buluşuyor.
Sanatçı Mustafa Ata’nın “Yazı-Bedenler’i’’ resim sergisi Versus Art Project’de Pazartesi günleri harici haftanın 6 günü 11:00 – 19:00 saatleri ve 8-6 Haziran tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.
Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz