d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Özdemir Altan-Soyağaçları, Yeni Dönem, Vincent - Ekol Sanat Galerisi İzmir

152 B izlenme  
7.11.2020
Özdemir Altan
“Soyağaçları, Yeni Dönem, Vincent”
10 Nisan – 9 Mayıs 2014
Ekol Sanat Galerisi İzmir
 
İzmir’de yer alan Ekol Sanat Galerisi, 10 Nisan- 9 Mayıs tarihleri arasında Özdemir Altan ”Soyağaçları, Yeni Dönem, Vincent” isimli eserlerinden oluşan Resim Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor. 
Özdemir Altan 1988 ile 1992 yılları arasında sanatsal espasın, birbirinden farklı mantık, strüktür, köken ve kavramların sentezi ile oluştuğunu  kanıtlamak amacıyla "Rastlantısal Buluşma" yöntemini geliştirmiştir. "Benim resimlerim bu aykırılıkla dünyayı yakalıyor" diyen sanatçı bu sergide dinamik ve doğurgan kişiliğini yansıttığı eserleriyle  izleyicilerle buluşuyor.
 Çağdaş, avangart düşünce ve Pop- Art’ı Türkiye’ye ilk getiren sanatçı Özdemir Altan,  sürekli yeniden düşünüyor, yaratıyor, üretiyor, bir yapıttan öbürüne uzanarak geriye hiç dönmemecesine hep ileriye bakıyor. “Yapıtımıza zorla anlam yükleyemeyiz; onun kendi anlamını yaratmasına izin verilmelidir” diyen sanatçı, dünyaca ünlü Hollandalı Ressam Van Gogh'a ithaf ettiği eserleri de dahil olmak üzere zengin bir seçki ile  sanat severlerin beğenisine sunuluyor.
Özdemir Altan’ın  “Soyağaçları”, “Vincent” ve “Yeni Dönem” isimli eserlerinin yer alacağı sergi 10 Nisan – 9 Mayıs tarihleri arasında en önemli üç konseptinden en seçkin yapıtlar ile 10 Nisan Perşembe günü Ekol Sanat Galerisinde izleyicilerle buluşuyor.
Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz