Sanat 7/24 Vol.2-Armaggan Art&Design Gallery

66 B izlenme  
12.08.2013


Sanat 7/24 Vol.2
31 temmuz-16 Ekim 2013
Armaggan Art&Design Gallery

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan ARMAGGAN Art & Design Gallery, bu yıl ikincisini düzenlediği SANAT 7/24 sergisini 31 Temmuz-16 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleştiriyor. 
“Sanat Her Zaman Her Yerde” başlığı altında açtığı sergiyle ARMAGGAN Art & Design Gallery, kavramsal özelliklerinin yanı sıra işlev yüklenen sanat eserlerine kapılarını açıyor.
“Sanat gündelik yaşamın içindedir, insanidir ve gereklidir” çıkış noktasıyla kurgulanan sergi, bu mottoyu takip ederek 22 sanatçının eseriyle “Sanat 7/24 yanımızda nasıl olur?”, “Sanat gündelik hayata nasıl dahil olur?” gibi sorulara yanıt arıyor.
ARMAGGAN Art & Design Gallery’nin koordinatörü Şanel Şan: SANAT 7/24 sergisinin çıkış noktası ile ilgili “Son zamanlarda sıklıkla kullanılan sanat-tasarım-işlev kavramları arasında ve fonksiyonel sanat gibi yeni başlıklar altında, gündelik hayatımızda kullandığımız “günlük objeler” birer sanatçının elinde ‘biricik’leşip yaşamlarımıza dahil oluyor, gündelik yaşama giriyor.” diyor.
SANAT 7/24 Vol.2 sergisi, Türkiye'de fonksiyonel sanat üzerine yapılan tek sergi olma özelliği taşıyor. Tan Mavitan, Hüseyin Rüstemoğlu, Lütfiye Kösten ve Neşe Çoğal'ın da içinde yer aldığı SANAT 7/24 için sergi teması 22 sanatçıya üç ay önce verildi ve sergiye özel yapıtlar hazırlanması istendi. Sonuç olarak, sanat ve tasarımın kesişim kümesinde yer alan yapıtlar bu iki yaratıcı disiplinin arasında birbirinden farklı ve özgün köprüler kurdu. SANAT 7/24 Sergisi 16 Ekim 2013 tarihine kadar ARMAGGAN Art  & Design Gallery’de izlenebilir,

Sanatçılar :
Aslı Vural
Betül Cankara
Burçin Başar
Camekan & Artane
Canan Ustaoğlu
Derya Özparlak
Ebru Susamcıoğlu
Engin Beyaz
Esra Sağlık
Ömer Faruk Kılıç
Gönül Nuhoğlu
Gülperin Sertdemir
Hüseyin Rüstemoğlu
Kağan Toros
Lütfiye Kösten
Nejat Kavvas
Neşe Çoğal
Nilgün Sabar
Pınar Partanaz
Seymen Şener
Tan Mavitan
Tan Taşpolatoğlu

Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz