Sanatta Varoluş | MKM Beşiktaş Çağdaş Salonları

123 B izlenme  
7.11.2020
Sanatta Varoluş
6 Aralık 2014 - 15 Ocak 2015
MKM Beşiktaş Çağdaş Salonları
 
 
“Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi” 6 yılın özeti ile sanat severlerin karşısına çıkıyor. 6 Aralık 2014 – 15 Ocak 2015 tarihleri arasında Beşiktaş MKM de farklı  ülkeden 145 sanatçının eserlerinin yer alacağı sergi, sanatta yeni bir varoluş sürecinin göstergesi niteliğinde.
Çağdaş Sanatın gelişimine katkıda bulunmak ve doğa sanat ilişkisini güçlendirmek amacıyla 2008 yılında Ahmet Şahin tarafından kurulan Portakalçiçeği Sanat Kolonisi; kar amacı gütmeyen, sanata katkı sağlayan, sanatla ilgili kişileri bir araya getiren ve Çağdaş Sanat Müzesi kurma yolunda ilerleyen bir buluşma noktasıdır.
Hakan Körpi Ceo’luğunda çalışmalarını sürdüren "Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi"  6 Aralık 2014 – 15 Ocak 2015 tarihleri arasında 6 yıl boyunca farklı ülkeden gelip Sapanca Gölü kıyısındaki Doğapark'ta üretim sürecine katılan sanatçıların yapıtlarının bir özetini "Sanatta Varoluş" isimli sergiyle sanat severlerin karşısına çıkıyor.  Farklı bakış açıları ve yöntemleri ile eser üreten sanatçıların görünürlüğüne de katkıda bulunmayı amaçlayan sergi usta sanatçıların yanı sıra orta ve genç kuşaktan sanatçılara da yer veriyor. 
                                                
Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşecek olan "Sanatta Varoluş" sergisi  günümüz sanatının usta temsilcilerinden Ergin İnan,  Bubi, Ekrem Kahraman, Oktay Anılanmert, Zahit Büyükişleyen, Sadık Altınok,  Mustafa Ata, Devrim Erbil, Bedri Baykam, Mehmet Mahir, Veysel Günay, Tomur Atagök, Resul Aytemür, Aslı Özok, Mustafa Bulat gibi Türk sanatçıların yanı sıra İtalya’dan Claudia Chinucci, Fransa'dan Caty Banneville, Makedonya’dan Gazenfer Bayram, Zarko Jakamovski, Filipinler’den Josephine Turalba, AlmanyAmerika Birleşik Devletlerin’den Gabriel Adams, Carol Turner’i İngiltere'den Luke Waller, Ermenistan’dan Arman Tadevosyan, Sargis Hovhanhanisyan’ı, Danimarja'dan Lone Seeberg gibi sanatçılara yer veriyor.
Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz