Yavuz Tanyeli | E=m c2 | Versus Art Project | Karşı Sanat

107 B izlenme  
6.11.2020
Yavuz Tanyeli 
E=m c2
2 Şubat - 21 Şubat 2015
Versus Art Project/Karşı Sanat

İstanbul Beyoğlu’nda Hanif Han’da bulunan Versus Art Project ve Karşı Sanat Çalışmaları, sanatçı Yavuz Tanyeli’nin resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Çağa atıfta bulunan simgelere yer verdiği tarzıyla dikkat çeken Yavuz Tanyeli’nin eserleri, Versus Art Project ve üst katında bulunan Karşı Sanat Çalışmaları’nda ‘E=m.c2’ sergisinde sanatseverlerle buluşuyor.
 
120 x 160, 160 x 220 ve 140 x 240 cm gibi büyük boyutlarda tuvallere yağlı boya çalışan Tanyeli resimlerinde içinde bulunulan döneme eleştiri getirerek simgelerle atıfta bulunuyor. Adeta zamanın kendi üstüne katlandığı, aynı düzlem üstünde farklı duruşları anlatan Tanyeli’nin kompozisyonlarında iyimserlik seziliyor.
 
Yavuz Tanyeli kimdir?
 
1950 yılında Trabzon’da doğan Tanyeli, 1978 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun oldu. 80 kuşağının en özgün sanatçılarından sayılan Tanyeli 40’ın üzerinde sergi açtı. Şenol Yorozlu, Sezai Özdemir, Bedia Dipşo gibi isimlerle de birlikte sergilerde yer alan Yavuz Tanyeli Vakko Büyük Resim Yarışması ödülü ve Günümüz Sanatçıları Birincilik Ödülü sahibi.

Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz