d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Yeniyi Aramak-Armaggan Art & Design Gallery

102 B izlenme  
7.11.2020
Yeniyi Aramak
18 Ocak - 13 Mart 2013
Armaggan Art & Design Gallery

ARMAGGAN ART & DESIGN GALLERY ‘YENİYİ ARAMAK’ SERGİSİ İLE 26 GENÇ SANATÇIYI AĞIRLIYOR.
 
ARMAGGAN Nuruosmaniye mağazasında yer alan ve genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Art & Design Gallery, UNESCO’nun 2013 yılını Piri Reis haritasına adamasından alınan ilhamla şekillenen ‘YENİYİ ARAMAK’ isimli karma resim sergisi ile aramanın ve keşfetmenin pek çok anlamını birlikte bulmayı hedefliyor.
Farklı yorum ve tekniklere sahip 26 ressamın aynı konuyu farklı perspektiflerden yorumlayarak sergiye özel olarak hazırladıkları eserleri ile yer aldıkları sergi 18 Ocak 2013-13 Mart 2013 tarihleri arasında ARMAGGAN Art & Design Gallery’de izleyici ile buluşuyor.
 
Piri Reis haritası ve harita metaforunu hem zihindeki hem de sonuçlandırdıkları ile ele alan sanatçıların bazıları aramanın/keşfetmenin heyecanı, zenginliği, cesareti zaman zaman yaşattıkları üzerine çalışırken kimi sanatçılar egzotik meyveler, kişisel arayışlara ve seyyahlara odaklanıyor.
 
ARMAGGAN Art & Design Gallery Koordinatörü Şanel Şan sergiden bahsederken; ‘Korsan olup uçsuz bucaksız denizlerde dolaşmak, seyyah olup sınırları aşmak, uzaydan dünyaya atlamak gerekmez her zaman… İnsan kendine de keşif yapar, kendini de arar. Tüm bu arayışları sanatçılarımızın gözünden bir arada görmeyi hedefliyoruz. Keşif ve paralelinde getirdiği heyecanlar ile anlam kazanan hayatımızda keşfetmeden durmamak dileğiyle’ diyor.
 
Sergide Neşe Çoğal, Mustafa Karyağdı, Ünsal Bahtiyar, Sinem Kaya ve Maide Bulak gibi isimler yer alıyor. Sergi 13 Mart 2013 tarihine kadar ARMAGGAN Art & Design Gallery’de görülebilir.
 
YENİYİ ARAMAK SANATÇILARI:
SERRA YOLASIĞMAZ
ÜNSAL BAHTİYAR
SİNEM KAYA
BERNA ERKUN
TAN TAŞPOLATOĞLU
EDA GECİKMEZ
MELTEM SIRTIKARA
AYSUN BOZUKLU
BURÇİN BAŞAR
SEZİN TEKİN
KEZBAN BOYLA
EMRE KANTAŞLI
NEŞE ÇOĞAL
ATİLLA GALİP PINAR
HÜSEYİN RÜSTEMOĞLU
MAİDE BULAK
BAHAR SEVİM
CANAN USTAOĞLU
MUSTAFA ALBAYRAK
MUSTAFA KARYAĞDI
GÜNEŞ OKTAY
ÖMER KAYA
SEYİT MEHMET BUÇUKOĞLU
YİĞİT YAZICI
GAYE SU AKYOL
GÜNEŞ ÖZMEN

Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz