5fba12a4-40bc-4ffb-aad4-19d6c0a5c162.jpg

Art Basel in Basel 15-18 Haziran 2023 Tarihleri Arasında Messe Basel'de!

ArtNews

11 ay önce

Art Basel in Basel beş kıtadan 200'ün üzerinde önde gelen galeriye ve 4.000'den fazla sanatçıya ev sahipliği yapıyor. Art Basel, 2023 edisyonu için Unlimited'de büyük ölçekli enstalasyonlar, alana özel kamusal sanat projeleri ve Kabinett'in Basel'deki ilk çıkışı dahil olmak üzere birçok içeriği sanatseverlerle buluşturuyor. 

• Kunst Halle Sankt Gallen Direktörü Giovanni Carmine'nin küratörlüğünde gerçekleştirilecek Unlimited, seçkin ve gelişmekte olan sanatçıların 76 büyük ölçekli enstalasyonunu sunacak. 

• Küratörlüğünü Birsfelden'deki kar amacı gütmeyen sergi alanları SALTS ve Bennwil'deki Country SALTS'ın kurucusu Samuel Leuenberger'in yaptığı Parcours, Münsterplatz ve Basel şehir merkezi çevresinde alana özgü 24 kamusal sanat enstalasyonunu sergileyecek.

• Art Basel'in galerilerin ana stantlarında tematik sunumlar sektörü olan Kabinett, fuarın Basel edisyonunda 14 galeri tarafından sunulan 13 projeyle görücüye çıkacak.

• Halkın ücretsiz katılımıyla Conversations, günümüzün en ilham verici 50'den fazla kültürel figürünü 12 panelde bir araya getiriyor.

• Sıra dışı bir sinema haftası sunan Film programında sanatçı anketleri, belgeseller, bilimkurgu ve büyülü gerçekçilik üzerine özel bir program yer alacak.

• Şehrin Messeplatz'ı, Art Basel'in Parcours sektörünün küratörü Samuel Leuenberger'in küratörlüğünde ünlü Faslı sanatçı Latifa Echakhch'in kapsamlı bir enstalasyonuna ev sahipliği yapacak.

• Global Lider Ortağı UBS olan Art Basel, 15-18 Haziran 2023 tarihleri arasında Messe Basel'de, 13 ve 14 Haziran Ön izleme Günleri ile gerçekleşecektir.

Basel'deki Art Basel'in 2023 baskısında, dünyanın dört bir yanından dünyanın önde gelen 284 galerisi yer alacak ve resim, heykel, fotoğrafçılık ve dijital sanat eserleri dahil olmak üzere tüm ortamlardaki en yüksek kalitede çalışmaları sergileyecek. 21 ilk kez katılımcı, Avrupalı sergicilerden ve dünyanın dört bir yanından geri dönen galerilerden oluşan güçlü bir seçkiye katılacak. Art Basel 2023, dikkat çekici sunumlara ek olarak, Unlimited'da 76 büyük ölçekli enstalasyon ve performans sunarken, Kabinett sektörü, Basel baskısında ilk kez sahneye çıkacak. Art Basel'in ücretsiz halka açık Sohbetler serisi, bakım, kolektivite ve bağlantı konularını keşfederken, Film programı benzersiz bir dizi anket, belgesel ve bilimkurgu ve büyülü gerçekçilik üzerine özel bir program sergileyecek.En Çok Okunanlar