0c52e19d-efae-4515-a4ef-f90c93651a6b.jpg

House of Brothers Lounge, İskoçya'dan İlham Alan Bir Sanat Deneyimi İle Contemporary İstanbul'da Yerini Aldı!

ArtNews

4 ay önce

26 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında 18. edisyonuyla sanatseverlerle buluşan Contemporary Istanbul’da yerini alan House of Brothers Lounge, bu yıl sanatın sınırsızlığını vurguladı.

Her yıl olduğu gibi ev sahipliği yaptığı eserlerle dikkat çeken House of Brothers Lounge, sanatın sınırsızlığını vurgulayan bir deneyim alanı yarattı. Contemporary Istanbul partnerlerinden Pernod Ricard Türkiye'nin sponsorları arasında yer aldığı eserler, karakterini İskoçya'nın köklü kardeşliğinden alan House of Brothers Lounge'da sergilendi.

Alper Derinboğaz'ın İskoçya coğrafyasından ilham alarak, geleneksel İskoç imgesini çevre ve doğal formların ortak bir arayüzde buluşturduğu modüler masa sistemi, Spey Nehri'nin doğal formlarını takip etti ve İskoç lokallerinde karşımıza çıkan lineer oturma tipolojisine akışkanlık kazandırdı. Dış mekanda konumlandırılan Stratus adını verdiği yerleştirme ise kuzeybatı İskoç dağlarının topoğrafya verilerini 3 boyutta ele alarak oturma alanlarının üzerinde süzülen bir bulut şeklini aldı.

Yenilikçi yaklaşımıyla algının doğasını keşfederek analog ve sanal dünyaları birleştiren Balkan Karışman'ın dijital sanat eseri Toprak ve Gökyüzü ise, yerin ve göklerin dokularını sonsuz bir çeşitlilik akışında buluşturdu.

Stratus ile Toprak ve Gökyüzü'nün dansına, sanat ile tasarımın ince çizgisinde üretimleriyle tanınan Sergen Şehitoğlu'nun eşsiz tasarımı eşlik etti.

"Mystical Scotland: A Fusion of Art, History and Nature", mavinin ve toprak tonlarının ahengiyle buluşan bu mistik mekanda, ziyaretçilerine doğadan ve tarihten bir şölen sundu.En Çok Okunanlar