Kripto Koleksiyonlar Mı Geliyor? | Yazan Fulden Karayel Okumuş

Fulden Karayel Okumuş

3 yıl önce

Son günlerde tüm dünyada kripto paraların değer kazanmasıyla birlikte yükselişe geçen kripto tabanlı bir sanat akımından bahsediliyor. Özellikle dijital varlıklara sahip olmak bu aralar çok trend. Kripto paralarla sanat eserlerinin sanal olarak satıldığı bir piyasadan bahsediyorum efendim. Hem de çok büyük bir piyasa. Özellikle dijital sanatla, animasyonla, gifle uğraşan sanatçıların burada çok değer gördüğü kesin. Oldukça heyecan verici bu platforma üzülerek söylüyorum ki geleneksel sanat galerileri yatırımcılarını kaptırabilirler. Bazı eserler sanat piyasasında belli bir bütçeye hitap ederken kripto piyasasında bambaşka bir rakama satılıyor. Yeni dünya buraya evriliyor farkında mısınız? Kemerlerinizi bağlayın, çok eğlenceli bir platforma doğru yola çıkıyoruz!

Cryptovoxels.com, ekonomisinde yalnızca Ethereum blok zinciri kullanılan sanal bir dünyadır. Kullanıcılar bu sanal dünyada ziyaretçi trafiğine göre değer biçilen arazilerden satın alabilir, bu arazilere dijital olarak mağazalar ve sanat galerileri inşa edebilirler. Platformdaki ziyaretçiler, canlı bir şekilde diğer ziyaretçileri de görebiliyor, avatarları ve sohbet aracılığı ile onlar ile iletişime de geçebiliyorlar. Haritayı keşfedip avatarlara göz atmaktan tutun galeriler, sanatçılar ve seçilmiş koleksiyonlara ulaşabilirsiniz. 

Burası Origin City adlı bir şehirden oluşuyor. Portallar aracılığı ile şehrin farklı bölgelerine hızlıca geçiş yapmanız da mümkün. Origin City’de yakınlığa göre duyulabilen sesler, düğmeler, görüntüler, voksel modelleri, metin, çoklu metin (3B metin), videolar ve gifler gibi şeyleri bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu siteye gidip keşfetmek! Keşfetmek için bir Ethereum cüzdanınız veya paketiniz olması gerekmiyor. Gidin ve ne bulduğunuzu görün! Burası kendinizi ödüllendirebileceğiniz adeta sanat fuarında hissedebileceğiniz bir yer! İsterseniz ortamdaki diğer kişilerle etkileşime geçip konuşabilir, isterseniz de dans edebilirsiniz. Örneğin bu platformda bir galeri açtınız, galerinize gelen ziyaretçilerle konuşarak onlara pazarlama yapabiliyorsunuz. Şahsen daha önce hiç bu kadar fiziksele yakın bir ortamda bulunmadım. Buranın potansiyeli beni oldukça etkiledi ve heyecanlandırdı.

Kendinize ait bir parsel yaratmaya karar verdiğinizde bunun kuralları ve aşamaları var. Parsel oluşturmak tamamen tarayıcıda yapılıyor ve kodlama becerilerinizi kullanmak zorunda değilsiniz. Kendinize ait bir paket satın almanız ve inşa etmeniz gerekiyor. Blokları yerleştirmek ve parselinizi oluşturmak için tıklayıp ilerlemeniz yeterli. Daha sonra OpenSea üzerinde listelenen mülklerinizi, bu platformdan yönlendirme yaparak satabilirsiniz. İyi eğlenceler.

Yazı: Fulden KarayelEn Çok Okunanlar