5fba12a4-40bc-4ffb-aad4-19d6c0a5c162.jpg

Ressam Nebahat Karyağdı, 3. Uluslararası Barcelona Sanat Bienali’nde | ARTtvNews

ArtNews

5 yıl önce


 

Ressam Nebahat Karyağdı, Barcelona MEAM’da (Avrupa Modern Sanatlar Müzesi) gerçekleşen 3. Uluslararası Barcelona Sanat Bienali’ne, İtalyan bir galerinin daveti ile katıldı. Karyağdı 2019 yılında ürettiği en yeni eserleri ile uluslararası sanatseverler ile buluştu. 

Paralel sergi ve etkinlikler ile zenginleşen 3. Uluslararası Barcelona Bienali, 5-7 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşirken, etkinliğin ana mekanı olan MEAM Müzesi 200 sanatçıyı ağırladı. 3. Barselona Sanat Bienali’ne seçilen sanatçıların eserleri Picasso Müzesi’ne oldukça yakın olan eski ismiyle Gomis Palace olan müzede ücretsiz olarak gezilebiliyor. Avrupa, Amerika, Avustralya ve Asya ülkerinden pek çok sanatçıyı farklı disiplinlerdeki eserleriyle sanatseverlerle buluşturan etkinlik konser ve panel etkinlikleriyle başladı. 

 

Aşk, özgürlük, yabancılaşma ve küresel sorunlara duyarlılık temalarını renkli ve yaratıcı anlatımıyla şekillendiren ressam Nebahat Karyağdı yaz aylarında açacağı grup sergisine ve yeni uluslararası sergi projelerine hazırlanıyor.
Hazırlayan: Pınar SaraçoğluEn Çok Okunanlar