973c8d03-2093-4610-8d2b-5be8c458cec0.png

Sanatın Cazibesi Modaya Yansıdı - Anselm Reyle for Dior

İnci Aksoy

12 yıl önce

Soyut şekilli tasarımları ve özgün renk tonları ile tanınan Anselm Reyle, Dior için hazırladığı renkleri ve çarpıcı desenleri ile kadınların ilgi odağı. Barnard Arnault’ un kızı, markanın genel müdür vekili ve sanatçı Reyle’ ın hayranı olan Delphine Arnault’ un 40 parçalık koleksiyonunda; portföyler, sandaletler, çantalar, Dior’un kocaman gözlükleri, kozmetik ürünleri, çarpıcı pembe, mor, fosforlu yeşil, gri, siyah ojeler, sanatçının usta fırçasından çıkarak, tasarımların üzerinde hayat buluyor.

Bu yıl Basel Art Miami fuar döneminde Dior Miami Design District açtığı Dior Pop-Up mağazasında sadece bu etkinlik için yerinden kalkmayan müthiş bir kitap yayınlamıştı.


Dior, bu yıl dünya çağdaş sanatının önemli isimlerinden 1970 doğumlu, Berlin'de yaşayan Anselm Reyle ile yaptığı sanat-moda birlikteliği sonucu ortaya çıkardığı ürünler göz dolduruyor.


Dior’dan içeri girince ışık oyunlarıyla, dijital sanatın bütün ihtişamı sizi kucaklıyor. Işıklarda Anselm Reyle’in bütün renkleriyle masal dünyasında gibisiniz.

 Anselm Reyle, Dior Butiğe aksesuarlarda bütün kullandığı renklerin boyalarını, fırçalarını getirerek atölyesini buraya taşımıştı.  

Anselm Reyle

Dünyanın dört bir tarafından gelen koleksiyonerlerin ve sanatseverlerin akınına uğradı. Mağazaya girince sanat ve teknolojinin birlikteliğini görünce etkilenmemek mümkün değil.  Anselm Reyle’in tablolarını seyrederken aynı zamanda da alış-veriş ediyorsunuz. Sanat ve moda birlikteliği, güzel bir güç oluşturuyor. Hem göze hem de ruha hitap ediyor.
Anselm Reyle son çalışmalarında floresan renklerini akıtarak içine pırıltılar koyarak, yarattığı tablolarla ilgi odağıydı.Bu arada Christian Dior’ un tasarımcı olmadan önce galeri sahibi olduğu biliniyor! Arnault da ‘Sanat markamızın merkezinde', diyor.

Dior’da Anselm Reyle’in fırçasından çıkan renklerle yapılan kozmetik ürünlerine ilgi büyüktü. Başta Güney Amerika’lı kadınlar olmak üzere akın akın gelip ürünleri deneyip, satın alıyorlardı.

Anselm Reyle dünyanın en önemli koleksiyonlarında yer alıyor. The Saatchi Gallery, Pinault Vakfı-Venedik. Daimler Koleksiyon Berlin, Rubell ailesine ait koleksiyon, Miami.Anselm Reyle’in Dior için kullandığı boyalar. 

Bu yıl bu renklerle kendinizi ödüllendirin.

Sanatçı Reyle’in çarpıcı ve florasan renkleriyle bu yaz daha sıcak olacak! =)

 Yazi: İnci AksoyEn Çok Okunanlar

Bizi Whatsapp'ta takip edin