f7c849f2-0101-48db-a188-b74f67246675.jpg

Step İstanbul 2020 İçin Geri Sayım Başladı! | ArtNews

ArtNews

3 yıl önce

Yapıldığı ilk yılda yılın en iddialı ve ilgi gören sanat etkinliklerinden biri olan Step İstanbul, 16-17 Kasım 2020 tarihlerindeki ön izleme günlerinin ardından 18-22 Kasım tarihleri arasında Taksim 360 Projesi’nde gerçekleştirilecek. Etkinlik aynı tarihler arasında çevrimiçi olarak ziyaret edilebilecek.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Ford Otosan sponsorluğunda, IKON fuarcılık ve TOMTOM Designhood iş birliği ile gerçekleştirilen Step İstanbul’un mekan destekçiliğini bu yıl, Taksim 360 Projesi üstlendi.  “Sanat herkesin hayatının bir parçası olmalıdır” fikriyle 2019 yılında ilk kez düzenlenen Step İstanbul, 18-22 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacak. Step İstanbul, bu yıl 24’ü çağdaş sanat galerisi olmak üzere 30’a yakın katılımcıyı ve 250 çağdaş sanatçıyı ağırlayacak.

Oddviz

Step İstanbul’un erişilebilir sanatın ilk adımı olarak benimsediği fiyat politikası bu yıl da devam edecek ve eserlerin fiyat aralığı 500-20.000 TL aralığında olacak. 18-22 Kasım tarihleri arasında sanatseverler ve sanat izleyicileri buluşmaya hazırlanan Step İstanbul’da yeni medya performansları, özel sergi projeleri, galeri ziyaretleri ve webinar etkinlikleri yer alacak. Daha geniş kitleleri sanatla tanıştırma-buluşturma hedefiyle yola çıkan Step İstanbul’u üniversite öğrencileri 18-19 Kasım tarihlerinde ücretsiz olarak ziyaret edebilecek. Step İstanbul, 16-17 Kasım 2020 tarihlerindeki ön izleme günlerini takiben 18-22 Kasım 2020 tarihleri arasında genel ziyarete açık olacak. 

Covid 19 nedeniyle Sağlık Bakanlığı Yönetmeliği Çalışma rehberine uygun olarak düzenlenecek Step İstanbul’da insan sağlığı için tüm önlemler alınmış olup, hijyen kuralları ve sosyal mesafe şartlarına uygun gerçekleştirilecektir. 

Monika Bulanda

Çağdaş İstanbul ve Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rabia Bakıcı

Güreli Step Istanbul’u şu sözlerle ifade ediyor. “Çağdaş İstanbul, Contemporary Istanbul markasının yaratıcısı olarak 18 yıldır aralıksız sanat faaliyetlerini sürdürüyor. Contemporary Istanbul ziyaretçileri arasında yaptığımız araştırmalar ve istatistiklere baktığımızda izleyicilerinin %64’ünün 35 yaş altı, sanat iştahı olan, öğrenmek ve sanatla daha yakından ilgilenmek isteyen gençler olduğunu gördük ve yola koyulduk diyebiliriz, bu istatistiklerde öğrenmeye açık, meraklı gençlerin çoğunlukta olması bu projeyi hayata geçirmemizdeki en büyük etken oldu. Genç kitleleri daha yoğun olarak çekmek, heyecanlandırmak amacı ile Step İstanbul’u hayata geçirdik. Bizleri yeni, dinamik ve benzersiz bir deneyim bekliyor. Bu oran herkesi heyecanlandırıyor” şeklinde söz ediyor.

Mehmet Sinan Kuran

Tomtom Designhood Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal, 2. yılında Taksim 360 projesinde yapılacak Step İstanbul’la ilgili açıklaması ise şöyle:

"Step adı üzerinde Adım demek, Tomtom’da doğan bu etkinliği adım adım İstanbul'da başka lokasyonlara taşımayı hedeflemiştik. Bu yıl ana etkinlik Taksim360 projesine konuk olacak, inisiyatifler ise Tomtom’da yer alıyor. Step İstanbul; Tomtom, Beyoğlu ve İstanbul için lokomotif bir etkinlik olmakta hızla ilerliyor. Başından beri söylediğimiz gibi, bu etkinlik yakın gelecekte uluslararası sanat platformunda, kendi alanında, heyecanla takip edilen etkinliklerden biri haline gelecek."

Cins

Genç sanatçılara destek olmak, sanat dünyasında tanıtımlarına katkıda bulunmak amacı ile ARTtv de ARTstore bölümü yer alıyor. Buradan sanatçılar eserlerini yayınlayabilir, satabilir ve ARTtv aracılığı ile binlerce sanatsevere ulaşabilirler. ARTtv olarak katıldığımız fuar ve sergilerde sanatçılarımızın eserlerine de yer vermekteyiz. ARTtv Project olarak geçen sene yer aldığımız Step İstanbul'da bu sene de birbirinden yetenekli genç sanatçılar ile katılım sağlayacağız. 

ARTtv Project - Step İstanbul 2019

ARTtv Project - Özge Kahraman

ARTtv Project - Durmuş Bahar

ARTtv Project - Duygu AydoğanEn Çok Okunanlar