İstanbul Kültür Sanat Vakfı, 2004 yılında Berlin’de başlattığı sanat etkinlikleri dizisine Eylül ayında Danimarka’nın Kopenhag kentindeki bağımsız güncel sanat enstitüsü Overgaden’da açılacak bir sergiyle devam ediyor.

Korku Tüneli' başlıklı sergi Danimarka'da açılıyor!

9 B izlenme  
27.08.2011
İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Overgaden işbirliğinde, TC Dışişleri Bakanlığı'nın himayesinde, TC Başbakanlık Tanıtma Fonu'nun ve Danimarka Sanat Konseyi'nin katkılarıyla gerçekleştirilecek “Ahmet Cevdet Bey Sunar: Korku Tüneli” başlıklı sergi, 2 Eylül Cuma akşamı Overgaden’de yapılacak bir resepsiyonla açılacak. Çelenk Bafra ve Kathrine Bolt Rasmussen küratörlüğünde düzenlenen sergi kapsamında Türkiye'den iki tanınmış sanatçı, Ahmet Öğüt ve Cevdet Erek, Overgaden’ın üst katını sürprizlere açık bir tür korku tüneline dönüştürecek. Sanatçılar, 3 Eylül Cumartesi günü sanatçıların katılacağı bir söyleşi düzenlenecek.

“Ahmet Cevdet Bey Sunar: Korku Tüneli” başlıklı sergi 30 Ekim 2011 tarihine kadar Overgaden’de (Institut for Samtidskunst, Overgaden Neden Vandet 17, DK-1414 Kopenhag, Danimarka) gezilebilir.
Devamı

Seçtiklerimiz