287. Müzayede | Çağdaş Sanat Eserleri | Artam Antik A.Ş

110 B izlenme  
1.05.2015
287. Müzayede
Çağdaş Sanat Eserleri
9 Mayıs 2015
Artam Antik A.Ş


Erol Akyavaş, Burhan Doğançay, Ferruh Başağa, Adnan Çoker, Mehmet Güleryüz, Komet, Nejad Melih Devrim gibi önde gelen sanatçıların eserlerinin yer aldığı müzayede 9 Mayıs Cumartesi günü Antik Palace’da gerçekleşecek. Bir önceki müzayedesinde Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul” adlı eserini 1.830.000 TL fiyata satarak rekor kıran Antik A.Ş. müzayede evi 287. müzayedesinde Türk resim sanatının en değerli ustalarına ait tabloları satışa sunuyor. 
 
Modern Türk resminin ustalarından günümüz sanatçılarına kadar uzanan geniş bir yelpazenin sunulduğu müzayedenin öne çıkan eserleri arasında Burhan Doğançay”ın “Blue Beauty” isimli kurdeleler serisinden 1984 tarihli yapıtı yer alıyor. İlk kez müzayedeye çıkacak tablonun açılış fiyatı 550,000 TL. 
Bir önceki müzayedede “Balo” konulu eseri 940,000 TL rakama satılarak rekor kıran Ali Çelebi’nin “Uçurtma” konulu eseri öne çıkan eserler arasında. usta sanatçılarımızdan Turan Erol’un “Altıntepe” konulu eseri, Erol Akyavaş’ın “Hallacı Mansur” ve “İz” serilerinden önemli eserleri, Balkan Naci İslimyeli’nin “Hava, Su, Toprak, Ateş” isimli eserleri, Adnan Çoker’den “Mor” isimli tablosu, Mustafa Ata’nın eski dönemlerine ait tuvaller, Mehmet Güleryüz “Portre”,  Bedri Rahmi Eyüboğlu, Abidin Dino, Avni Arbaş, Komet, Adnan Varınca, Nedim Günsur, Cihat Burak, Güngör Taner, Zekai Ormancı, Ergin İnan, Fevzi Karakoç gibi değerli sanatçıların eserleri yer alıyor. 
 
Güncel Türk sanatının önde gelen isimleri Kemal Önsoy, Azade Köker, Selma Gürbüz, İrfan Önürmen gibi değerli sanatçıların eserlerinin satışa sunulacağı müzayedeyi Olgaç Artam yönetecek. “Müzayedede yer alan eserleri kendi koleksiyonumuza seçer gibi özenle ve dikkatle seçmeye çalıştık” diyen Artam, tüm sanatseverleri satışa sunulacak eserleri yakından görmek için müzayede öncesinde Antik Palace’a davet ediyor.
Müzik:Müzikotek
 
Devamı

Seçtiklerimiz