d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

295. Çağdaş Sanat Eserleri Müzayedesi | Artam Antik A.Ş

97 B izlenme  
5.11.2020
295. Çağdaş Sanat Eserleri Müzayedesi
11 Mart 2017
Artam Antik A.Ş.
 
Artam Antik A.Ş.’nin 295. Müzayedesi 11 Mart 2017 Cumartesi Antik Palace’da gerçekleşiyor.
Fahrel Nisa Zeid, Mahmud Cuda, Burhan Doğançay, Erol Akyavaş, Nejad Melih Devrim, Orhan Peker, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Nurullah Berk, Sabri Berkel, Ömer Uluç ve Mehmet Güleryüz’ün aralarında yer aldığı müzayedede 20. yüzyıl Çağdaş Türk resim sanatından önemli bir seçki satışa sunuluyor.
 
Mahmud Cuda’nın ünlü “Sara” tablosu müzayedede 500.000 TL
Mahmut Cüda’nın Sara adlı tablosu. İlk kez müzayedede satışa sunulacak eser 1929’da yaptığı üç nü tablodan biri.. Prof. Dr. Kıymet Giray eseri “Mahmud CUda’nın “ Sara” Üzerinde bulunan pembe elbise, Cüda’nın, 1931 yılında yaşamını birleştirdiği eşi Nazıma Hanım’ın akademi balosunda giydiği elbisedir. Cüda, bu nü resmine, çok sevdiği eşiyle ilk karşılaşmasında üzerinde gördüğü, kolları, yakası ve etekleri volanlı pembe elbiseyi 1932 yılında giydirir. portre özellikleriyle Cüda’nın çok özgün ve etkili yapıtları arasında önemli bir yere sahip..” diyerek yorumladığı eser 500.000 TL fiyatla müzayedeye çıkacak..
 
Fahrel Nisa Zeid “Dina Vierny” 500,000 TL
Müzayedenin bir diğer önemli eseri Fahrel Nisa Zeid imzalı Paris’İn ünlü galericisi “Dina Vierny“’nin portresi.. 500.000 TL açılış fiyatına sahip tablo ilk kez müzayedeye çıkıyor.
 
Müzayedenin öne çıkan eserleri arasında Erol Akyavaş’In “Zaman Herşeyi Siler” adlı eseri, Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Boğaz” konulu soyut çalışması, Burhan Doğançay’dan “Kurdeleler”, Nurullah Berk’in “Balıkçılar”, Orhan Peker’in “At” konulu eseri ile Mehmet Güleryüz ve Ömer Uluç’un farklı dönemlerinden önemli tablolar yer alıyor..
 
Türk Resminde Otoportre
Türk resim sanatına damgasını vurmuş Şevket Dağ, Hale Asaf, Feyhaman Duran, Edip Hakkı Köseoğlu, Ziya Keseroğlu, Şeref Akdik, Eşref Üren, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Burhan Uygur, Taner Ceylan ve Erol Akyavaş imzalı otoportrelerin yer aldığı koleksiyon ilk kez satışa sunulacak..
 
Cemal Tollu, Neşet Günal, Cihat Burak, Avni Arbaş, Abidin Dino, Mübin Orhon, Selim Turan Hakkı Anlı, Adnan Çoker ve Nuri İyem'in 1950’den günümüze önemli eserleri de müzayedede satışa sunuluyor.
 
Taner Ceylan 350.000 TL
Güncel sanatın önde gelen ismi Taner Ceylan’ın yaptığı işler arasında en detaylı, ince işlenmiş resmi olarak bilinen Cindirella olarak otoportresi 350.000 TL açılış fiyatı ile müzayedede yer alıyor.
 
Güncel Türk sanatının önde gelen isimleri Azade Köker, Kemal Önsoy, İrfan Önürmen’e ait eserlerin satışa sunulacağı müzayedeyi Olgaç Artam yönetecek. Hayatını sanata adamış değerli Türk sanatçılarına ait eserlerinden oluşan müzayede koleksiyonculara görsel bir şölen sunuyor.
 
Satışa sunulan eserler 2 – 11 Mart tarihleri arasında Antik A.Ş. sergi salonlarında görülebilir, online katalog www.antikas.com
Online katalog ve detaylı bilgi için;
www.antikas.com (0212) 236 24 60 telefon numarasından müzayede ile ilgili bilgi alınabilir.
 
Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz