d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Dinamo 1-Genç Sanatçılar Sergisi-Swissotel Büyük Efes

85 B izlenme  
7.11.2020
Dinamo 1
Genç Sanatçılar Sergisi
8 Mart – 3 Haziran 2013
Swissotel Büyük Efes
 
Sanat etkinliklerinin ilki olan ve 16 genç sanatçının eserlerinin bir araya gelmesi ile oluşan  “Dinamo 1” sergisi 8 Mart’tan itibaren Swissôtel Büyük Efes’te sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 
 
3 Haziran 2013 tarihine kadar Swissôtel Büyük Efes’in Kordon 1 salonunda sanat severlerle buluşacak olan “Dinamo 1” adlı sergi, ismini durağan enerjinin elektrik enerjisine geçmesinden, Swissôtel Büyük Efes’te sanat etkinliklerinin yeniden başlamasından ve genç sanatçıların üretimlerinde var ettiği enerjiyi sergiye aktarmasından alıyor. “Dinamo 1”, 16 genç sanatçının resimlerin ardındaki hikayeleri keşfetmek isteyen sanat severleri unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor.
 
Büyük Efes Sanat işbirliğinde, Kültür ve Sanat Yöneticiliğini Meriç Aktaş Ateş’in üstlendiği bu özel serginin açılış kokteyli 8 Mart’ta Swissôtel Büyük Efes’in ev sahipliğinde gerçekleşti. Otelin Genel Müdürü Rıza Elibol, açılış konuşmasında; sanatsal içeriği ve mimari yapısı ile bir efsane haline gelen Swissôtel Büyük Efes’in yıllar önce başlaşmış olduğu sanat etkinliklerini yeni bir boyuta taşıyarak devam ettirdiğini ifade etti. Elibol, bu etkinliklerinin sürekliliğini sağlamak adına genç ve usta sanatçıların eserlerinin yanı sıra, çeşitli üniversitelerin sanatsal etkinliklerine de aynı proje çerçevesinde destek vereceklerinin müjdesini verdi. Sözlerine devam eden Elibol, yaklaşık 500 sanat eserine ev sahipliği yaparak bir sanat oteli misyonu üstlenen Swissôtel Büyük Efes’in kültür ve sanat seminerleri düzenleyerek sanat turları gerçekleştirmeye devam edeceğinin  altını çizdi. 
 
 
Sergide yer alan 16 genç sanatçı;
Cenk Akaltun, Haydar Akdağ, Abidin Müslüm Baysal, Abdulkerim Bozan, Onur Fendoğlu, Silver Gözütok Güçlü, Cemil Özçelik, Hakan Özdil, Ezgi Özkılıç, Sevim Özyurt, Deniz Sağdıç, Tuncay Topçu, İsmail Üner, Erkan Yaprakkıran, Bülent Yavuz Yılmaz, Semih Zeki.
 
Müzik:Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz