İzler: Plato Sanat’ta 10 Yıl | Plato Sanat

89 B izlenme  
31.10.2020

İzler: Plato Sanat’ta 10 Yıl

9 Mayıs – 3 Haziran 2019 

Plato Sanat

 

Plato Sanat 10. yılını ‘’İzler: Plato Sanat’ta 10 Yıl’’ sergisi ile kutluyor.

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi çatısı altında çalışmalarını sürdüren Plato Sanat, kurulduğu günden beri, içinde yaşadığımız toplumun yanı sıra sanat dünyasını da ilgilendiren önemli soruların tartışıldığı sanatsal bir araştırma merkezi olarak konumlanmıştır.

Plato Sanat, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi ile entegrasyonu aracılığıyla içinde bulunduğu kentsel ve sosyal çevrenin olumlu gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlayan ve kar amacı gütmeyen bir sanat kurumu olarak her zaman önemli bir rol oynamıştır. 

30 sergide 174 farklı sanatçı sergilerinde; şiir ve siyaset arasındaki geniş aralıkta türlü konuları gözden geçirerek, hem mevcut yaşam koşullarımızı hem de kendi içinde bulundukları profesyonel ortamı eleştirel olarak inceleme fırsatı buldu. Böylelikle seneler içerisinde çoğulcu ve heterojen fikirlerin yanı sıra çok sayıda sanatsal yapım stratejisi ve sayısız estetik kavramın sunulduğu yaratıcı bir forum haline geldi.

Direktörlüğünü Ayşegül Çinici Yazıcı’nın, Daimi Küratörlüğünü ise Prof. Dr. Marcus Graf’ın yürüttüğü Plato Sanat’ın 10 yıllık öyküsü; ekibin ve tüm sanatçılarının çalışmalarının bulunduğu fotoğraf kareleri ve röportaj derlemeleri ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Ayvansaray Yerleşkesinde 3 Haziran’a kadar ziyaretçilerini bekliyor. 

 

Müzik: Müzikotek

 

 

 

 

Devamı

Seçtiklerimiz