f7c849f2-0101-48db-a188-b74f67246675.jpg

Tatlı Küçük Yalanlar | Plato Sanat

88 B izlenme  
3.11.2020

Tatlı Küçük Yalanlar

10 Mayıs - 30 Haziran 2018

Plato Sanat

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi – Plato Sanat’ın organize ettiği, görsel kültüre güncel sanatın tepkisi olarak ortaya çıkan “Tatlı Küçük Yalanlar” sergisi 10 Mayıs’ta açılıyor! 

Günümüz görsel kültürünün durumu ve güncel sanatın ona nasıl tepki verdiğine odaklanan Tatlı Küçük Yalanlar sergisi, tüketim kültüründe ortaya çıkan görüntülere karşı farklı bir bakış açısı sergileyecek. 

Çevremizdeki tüm görüntülerin temelde kurgusal olduğunu ifade eden sanatçılar, bu anlamda hiçbir görselin doğruyu söylemediğini, Plato Sanat’ın “yalanlar”ı bir araya getiren bu sergisinde ortaya koyacak. 

“Düşünceden dile, vizyondan yalanlara” 

Fotoğrafların gömüldüğü konserve kutular, şehir modelleri, kimlik göstermeyi vaat eden fotoğraf portreleri, ayna gerçekliğini iddia eden videolar, boş reklam panoları ve yeni oluşturulmuş kelimeler, sahte görünen bir dünya; anlam ve görselleri, izleyicinin kendi kavrayışını sorgulamasına yol açan tuhaf bir kaleydoskop. 

Mert Acar, Ozan Atalan, Zeynep Beler, Elif Biradlı, Tutku Bulutbeyaz, Antonio Consentino, Yunus Emre Erdoğan, Ekin Saçlıoğlu, Berkay Tuncay, Egemen Tuncer, Berkay Yahya, Sergen Şehitoğlu isimlerinin yer alacağı sergide sanatçılar verilen gerçeklere atıfta bulunsalar da aslen eserlerinin kurgusallığını teşhir etmektedirler. 

Düşünceden dile, vizyondan yalanlara, kavramdan yanılsamaya kadar birçok kavramı ele alan ve Plato Sanat daimi küratörü Marcus Graf tarafından hazırlanan Tatlı Küçük Yalanlar sergisi, 30 Haziran’a kadar ziyaret edilebilir. 

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz