'Kendi Kendine' Ayşe Erkmen

26 B izlenme  
3.03.2021

Rampa, 19 Şubat – 26 Mart 2011 tarihleri arasında Ayşe Erkmen’in “Kendi Kendine” isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. Ayşe Erkmen, son 20 yıldır güncel sanat dünyasının uluslararası çapta önde gelen isimlerden biri olmayı sürdürüyor. Eserleri, yerli ve yabancı müzelerde, uluslararası galerilerde ve bienallerde sergilenen Erkmen, düşünceyi ön plana çıkaran, zaman ve mekan algısına yepyeni boyutlar getiren eserler üretiyor; mekana özgü kullandığı malzemelerle mekanın gizli anlamlarını uçucu/geçici heykelleriyle görünür kılıyor.

Bu yıl Venedik Bienali 54. Uluslararası Sanat Sergisi’nde Türkiye Pavyonu’nda da yer alacak olan Ayşe Erkmen, Rampa’daki sergisi “Kendi Kendine” için yeni, büyük bir yerleştirme üzerinde çalışıyor. Erkmen, internette bulunan, kimin oluşturduğu, nasıl bir yapıya sahip oldukları artık bilinmeyen görsel veri bankalarından oluşan bir gözlemden yola çıkıyor.

Arama motoruna sanatçının adı yazılıp “görseller” bağlantısı tıklandığında arama motoru birkaç saniye içinde sayfalar halinde listelenen binlerce fotoğraf buluyor. İlk sayfalar güncel girdileri ve doğrudan sanatçıyla ilintilendirilebilecek imajları gösteriyor. Yavaş yavaş arama sonuçlarının kesinliği azalıyor ve artık sanatçının adıyla ancak başka bir bağlamda bağlantı kurulabilecek resimler kalıyor.

Devamı

Seçtiklerimiz

Bizi Whatsapp'ta takip edin