Play @CDA

24 B izlenme  
28.11.2020

Genç sanatçıların oyun kavramını kendine özgü tarzlarıyla ele alacağı CDA@Play adlı sergi 07 Ocak-30 Ocak tarihleri arasında CDA Projects`te sanatseverler ile buluştu. CDA@Play özgür bir aktivite olarak oyun temasını işliyor.

Ünlü sanatçı Louise Bourgeois`ya göre sanatçı artık masum olmayan fakat kendini yine de bilinçaltından ayıramayan bir çocuktur. Dehşetinin dışavurumu benmerkezci ve zevk odaklıdır. CDA@Play sanatçının, yani bu bilinçaltından ayrılamayan çocuğun yetişkin algısını, yetişkin olmanın beraberinde getirdigi kural ve sorumluluklara tepkilerini sorgulayacak, bunları bir kenara bırakıp çocukluk yıllarının cesaret ve algı açıklığına duyulan nostaljiyi irdeliyor.

Alper Demir, Çagdas Erçelik, İbrahim Koç, Fırat Neziroğlu, Gönül Nuhoğlu, Rajesh Ram, Seydi Murat Koç ve Ardan Özmenoğlu`nun da içlerinde bulunduğu bir grup sanatçının katılımıyla gerçekleşecek sergide her sanatçı oyun kavramını kendine özgü tarzıyla ele alıyor. Hayatta her gün karşılaşıp ciddiye almak zorunda kaldığımız tema ve ritueller, bize oyunlar, oyuncaklar ve nihayetinde bir şaka olarak geri dönüyor.

Devamı

Seçtiklerimiz