3ed9bb05-596e-4bd5-bdad-96342b793089.jpg
Uluslararası alanda üne sahip karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu'na ekavart.tv'de izlediği ve en beğendiği 5 sergiyi sorduk.

Gürbüz Doğan Ekşioğlu ekavart.tv'de İzledi, Seçti... TOP 5 Sergi

10 B izlenme  
28.01.2016

Uluslararası alanda üne sahip karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu'na ekavart.tv'de izlediği ve en beğendiği 5 sergiyi sorduk.
 

Ahmet Elhan | Buzlu Cam | Galeri Zilberman

 


Ahmet Elhan Tatbiki Güzel Sanatlarda bir alt sınıftayken, bölümün önde gelen öğrencilerinden biriydi. O yıllarda da fotoğraf tutkunuydu. Bir önceki sergisini de gezmiştim. Bu sergisinde de fotoğraf ile oluşturduğu kişisel dili izlemek cok keyifli. Kendisini kutlarım.

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/ahmet-elhan-buzlu-cam-galeri-zilbermanNazım'a Armağan-Nazım Hikmet Kültür Merkezi
Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndeki serginin Nazım Hikmet’ in muhteşem büyüklüğüne paralel değilse de çok sayıda sanatçıların farklı yorumlarının bir araya gelmesi çok güzeldi. Çok daha geniş bir Nazim Hikmet sergisinin olmasını isterim.

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/nazima-armagannazim-hikmet-kultur-merkezi


 

Antik Anadolu'nun Tanıkları: Muharrem Kayhan Koleksiyonu | Arkas Sanat Merkezi
Antik Anadolu'nun Tanıkları sergisi, sikkelerdeki farklılığın bu kadar olacağını düşünemezdim. Üç boyutlu arkelojik objelerdeki modern tasarım, estetik zevk ve yerleşimindeki çözümlerini izlemek cok etkiliydi.

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/antik-anadolunun-taniklari-muharrem-kayhan-koleksiyonu-arkas-sanat-merkezi

 

 
Azade Köker | Çözülüş | Elgiz Müzesi
Azade Köker’in belirgin ve farklı sanat kimliğini öteden beri izlerim. Elgiz Müzesi’nde yer alan son sergisinde çözümleme, farklılık ve ustalığı dışında sergisini oluşturan felsefesi, günümüz deformasyonuna ilişkin görüşleri etkiliydi.

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/azade-koker-cozulus-elgiz-muzesi

 

Oryantalizm | Antik Palace Sergi Salonu


 
Oryantalizm sergisi, çok özenli hazırlanmış bir sergi. Kültürümüze ait geçmişi izlerken tablolardaki ustalık, estetik ve atmosferfer izleyeni 21.yy. kaosundan uzaklaştırıyor, huzur veriyor.
 

https://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/oryantalizm-antik-palace-sergi-salonu 

Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun seçtiği sergileri TIK'layın izleyin.
Follow Your Art https://www.arttv.com.tr/


 

Devamı

Seçtiklerimiz