d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Devrim Erbil | Titreşimlerin Büyüsü | Ekol Sanat Galerisi İzmir

119 B izlenme  
5.11.2020

 

Devrim Erbil
“Titreşimlerin Büyüsü”
8 Nisan –  3 Mayıs 2016
Ekol Sanat Galerisi İzmir

 

İzmir’de yer alan Ekol Sanat Galerisi, Çağdaş Türk Resim Sanatına özgün tarzıyla imzasını atan Devrim Erbil’in “Titreşimlerin Büyüsü” isimli  sergisine 8 Nisan – 3 Mayıs 2016  tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Türk resminin güçlü isimlerinden Devrim Erbil'in “Titreşimlerin Büyüsü” adlı sergisinde, İstanbul ve Anadolu resimleri, ağaçlı ve kuşlu kompozisyonları yer alıyor. Çizgilerini şiirsel bir dille kullanıp, ritim ve titreşimleriyle özgün dilini oluşturan sanatçı, geleneksel Türk ve Doğu sanatıyla Batı resim geleneğini bir araya getirip, minyatür ve halı motifleriyle birleştiriyor. Çizgi, renk ve dokularıyla izleyiciyi etkileyen sanatçı, doğadan aldığı izlenimleri özümseyerek, yaşam coşkusu ve duyarlılığı ile sanatsal yaratıcılığının süzgecinden geçiriyor. Sanatçının halı ve vitray gibi farklı dallarda yaptığı çalışmalarının, resim diliyle uyum içinde olması da dikkat çekiyor. Devrim Erbil, İstanbul'a uzaktan bakmayı, mesafeli durmayı seviyor. Ya gökyüzünden bakarak haritasını çıkarıyor ya da şehrin anıtsal yapılarını odak noktası yaparak çevresindeki oluşumu tuvaline yansıtıyor. 

2013 yılında sanat alanındaki faaliyetlerine başlayan  ve ilk sergisinde Devrim Erbil gibi büyük bir ustayı İzmirli sanatseverlerle buluşturmayı başaran Ekol Sanat Galerisi, sanatçıyı bir kez daha ağırlamanın onurunu yaşıyor.

 “Titreşimlerin Büyüsü” ismini taşıyan sergi 8 Nisan –  3 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ekol Sanat Galerisi’nde görülebilir.

 

Müzik: Müzikotek

Devamı

Seçtiklerimiz