d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Maria Kılıçlıoğlu Baraz & Gönül Özgürel | Cennet Bahçesi | Pom Art & Design Galeri Levent

135 B izlenme  
1.09.2023

Maria Kılıçlıoğlu Baraz & Gönül Özgürel

Cennet Bahçesi

25 Aralık 2021-18 Şubat 2022

Pom Art & Design Galeri Levent

Pom Art & Design Galeri Levent, heykeltıraş Maria Kılıçlıoğlu Baraz’ın rengârenk heykelleri ve mücevher tasarımcısı Gönül Özgürel’in sanatsal mücevherlerini bir araya getiren, açılışı 25 Aralık’ta gerçekleşecek olan “Cennet Bahçesi” isimli sergiye ev sahipliği yapıyor. 

Yasemin Semercioğlu küratörlüğünde gerçekleşecek olan sergide, Maria Kılıçlıoğlu Baraz’ın heykellerinin yanı sıra, yapmış olduğu resimlerden tasarlanan ipek baskı fular ve tablolarını, duvar tabaklarını, Bretz mobilya tarafından sergi için özel olarak üretilen masa üzerinde dört mevsim çay takımını, Gönül Özgürel’in, cennet bahçesi çiçeklerinden oluşan, Maria Kılıçlıoğlu Baraz heykellerine gönderme yaparak porselen ile birleştirdiği sıra dışı sanatsal mücevherlerini görmek mümkün olacaktır. 

Mevsimler her birimize ne ifade ediyor? Zamanın akıp gidişini mi, yaşlanmayı, yaş almayı mı, yoksa kalbinizin, sevgiyle, şefkatle, huzurla, her geçen mevsim dönüşümünde yol alışını mı? “Cennet Bahçesi’nde sevmeyi bilenlerin beşinci mevsimi var. Maria Kılıçlıoğlu Baraz ve Gönül Özgürel’in hayal ettiği Cennet Bahçesi rengârenktir. Mutluluğu, refahı ve uyumu temsil eden güzel melodiler söyleyen barış elçisi mitolojik kuşlar ötüşürler, çiçekler açar bu bahçede. Bu Cennet Bahçesinde 5 mevsim yaşanır. Beşinci mevsim aşk, hiç geçmeyen tek mevsimdir. Maria Kılıçlıoğlu Baraz ve Gönül Özgürel bu sergiyle sanatseverleri korkularını bir kenara bırakıp, aşkın dikenli dallarında dolanarak 5. mevsimine adım atmaya çağırıyor... 

Devamı

Seçtiklerimiz