d579ba1d-1de9-4555-ad70-f96e65b15b27.jpeg

Sıdıka Keskinoğlu | Herşeye Rağmen Güneş Yeniden Doğar | Ekol Sanat Galerisi

91 B izlenme  
6.11.2020
Sıdıka Keskinoğlu
Herşeye Rağmen Güneş Yeniden Doğar
6 Ocak – 6 Şubat 2017
Ekol Sanat Galerisi
 
Ekol Sanat Galerisi, yeni yılın ilk sergisinde, anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine destek oluyor.
Resme hobi olarak başlayan, çalışmalarını amatörce sürdürürken, içindeki sanat tutkusu ile kısa zamanda kendine özgün üslubunu oluşturan Sıdıka Keskinoğlu, hayatın tüm negatifliklerine ‘’Herşeye Rağmen Güneş Yeniden Doğar’’ diyerek umut oluyor. 6 Ocak – 6 Şubat 2017 tarihleri arasında Ekol Sanat Galerisi’nde düzenlenecek serginin tüm geliri KİTVAK’a (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) bağışlanıyor.
 
Geçtiğimiz yıl, “Bir Yastıkta Kırkbeş Yıl” isimli ilk kişisel sergisini, Akhisar Keskinoğlu Araç Müzesi’nde gerçekleştiren sanatçı Sıdıka Keskinoğlu, sergide yer alan ve satılan 117 eserinin de tüm gelirini, Türkiye MS (Multipl Skleroz) Derneği’ne bağışlamıştı. ‘’Herşeye Rağmen Güneş Yeniden Doğar’’ adını verdiği ikinci kişisel sergisinde sanatçının, yağlıboya ve akrilik tekniği ile oluşturduğu eserlerinden son dönem çalışmaları ve sergi için ürettiği özel seçkisi yer alıyor. Sanatçı, ikinci kişisel sergisinde de, serginin tüm gelirini KİTVAK’a (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) bağışlıyor ve karanlığa umut oluyor.
 
İzmir’in en önemli sağlık kurumlarından Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi ve Ekol Göz Hastanesi çatısı altında yer alan Ekol Sanat Galerisi, sanat ve sağlığın bir arada olduğu bu anlamlı projeye evsahipliği yapmaktan onur duymaktadır. Sıdıka Keskinoğlu’nun ‘’Herşeye Rağmen Güneş Yeniden Doğar’’ isimli sosyal sorumluluk amaçlı düzenlediği ikinci kişisel sergisi 6 Ocak – 6 Şubat tarihleri arasında İzmir, Ekol Sanat Galerisi’nde görülebilir.
 
Müzik: Müzikotek
Devamı

Seçtiklerimiz